کفش هاي پاشنه دار

X

برای دیدن همه مدل ها و قیمت ها به کانال تلگرام ما مراجعه فرمایید روی عکس زیر کلیک نمایید

کفش هاي پاشنه دار

يکي ديگر از سؤالات بسيار مهم در انتخاب کفش، پاشنه دار بودن آن است که البته در خانم ها مصداق بيشتري پيدا مي کند. کفش هاي پاشنه تخت چون حالت ضربه گيري در پاشنه ندارند، هنگام راه رفتن باعث درد پاشنه مي شوند. پس پاشنه بايد وجود داشته باشد. اما کفش هاي پاشنه بلند هم به طريق ديگري سبب آزار و درد پا مي شوند. زنان ده برابر بيشتر از مردان دردناکي پاهاي شان شکايت دارند و دليل آن پوشيدن کفش هاي پاشنه بلند است که پنجه آن تيز بوده و به انگشتان پا فشار مي آورند. هرچه پاشنه کفش بلندتر باشد، فشار وارده بر کف پا بيشتر مي شود که اين فشار به جلوي پا و در نهايت پنجه ها منتقل شده و باعث آسيب انگشتان مي شود. عوارضي مانند انحراف انگشت شست پا، ميخچه، تاول و خميدگي انگشتان، دردهاي مزمن کمر، دردهاي مفاصل و زانو و پاشنه پا و خستگي هاي زودرس، پيامد مستقيم استفاده از چنين کفش هايي است.
با شروع تابستان و گرم تر شدن هوا، انواع ديگري از کفش ها موسوم به کفش هاي تابستاني يا صندل وارد بازار مي شوند. اين کفش ها نسبتاً باز بوده و امکان تبادل هوا ميان بيرون و درون کفش را فراهم مي آورند و باعث مي شوند که گرما در کفش ايجاد نشود. اما همين کفش ها هم استانداردهاي خاص خودشان را دارند. دکتر حلي ساز در خصوص پوشيدن صندل ها مي گويد:« نکته مهم اين است که پا هنگام حرکت بايد در يک حالت ثابتي بماند. در کفش هايي که پشت باز هستند، هنگام حرکت يک انرژي صرف بيرون نيفتادن آنها از پا مي شود و اين کفش ها باعث خستگي بي مورد مي شوند. بعضي از صندل هاي ظريف زنانه يک بند نازک در قسمت عقب دارند. بندهاي نازک به علت قطر کم، فشار بيشتري روي يک نقطه از پا متمرکز مي کنند و باعث آزار آن مي شوند. پوشيدن اين کفش ها در دراز مدت باعث التهاب تاندون آشيل پا مي شود که بسيار دردناک و آزاردهنده است. ولي به افرادي که مايل به پوشيدن صندل هستند، توصيه مي کنم اگر قصد پياده روي هاي طولاني تر از 20 دقيقه را داريد، به هيچ وجه صندل نپوشيد و از کفش هاي استاندارد ديگر استفاده کنيد.»
بيشتر مردم در انتخاب کفش به زيبايي و رنگ و طرح آن دقت مي کنند نه به فاکتورهاي استاندارد آن و اين باعث آزارهاي درازمدت در آنها مي شود. اميدواريم فرهنگ پوشيدن کفش و اطلاع رساني در اين زمينه آن قدر زياد شود تا به جايي برسيم که درواقع کفش هاي استاندارد را دوست داشته باشيم و بخريم.

 

راهنمای سایت

نیاز به راهنمایی دارید ؟؟؟

اینجا کلیک کن !!!